- ПЕРЕВАГИ ГАЗОННОЇ РЕШІТКИ ТТЕ -

Чому надійна екопарковка — це ТІЛЬКИ газонна решітка ТТЕ

Спілкуючись з нашими клієнтами, ми досить часто бачимо, що вони недостатньо поінформовані про газонні решітки. А також часто не звертають увагу на технічні характеристики і можливості решітки. Як наслідок, в своєму виборі багато зупиняються на стандартних тонких пластикових решітках або, що ще гірше, на решітках з бетону. Хоча дуже бажають мати зелений надійний газон або екопарковку. Щоб уберегти вас від неправильного вибору і викидання грошей на вітер, ми розповімо, що таке справжня екопарковка або зелена парковка з решітки ТТЕ.

Сьогодні екопарковкою (в тому числі і в засобах масової інформації) називають будь-яку автостоянку, на якій теоретично можна паркувати автомобіль на траві (при укріпленні ґрунту газонною решіткою). Але не завжди такі автостоянки є за суттю та за можливостями екологічними парковками, тому що не мають нічого спільного зі збереженням екології.

ГАЗОННА РЕШІТКА В УКРАЇНІ

В Україні можна придбати кілька видів газонної решітки, які можна розділити на три групи:

1) бетонні решітки;
2) звичайні тонкі решітки;
3) потужна газонна решітка ТТЕ.

Бетонна решітка
Звичайна тонка решітка
Газонна решітка ТТЕ

Для того, аби зрозуміти, чому газонна георешітка ТТЕ краща за інші решітки, ми пропонуємо розглянути два параметри: технічні характеристики і загальна вартість будівництва парковки. Технічні характеристики покажуть, наскільки міцною і надійною буде побудована зелена парковка на траві і як довго ви зможете її експлуатувати. А загальна вартість – це показник, який включає не тільки ціну решітки, а й ціну інших матеріалів і робіт, які в підсумку істотно впливають на вартість будівництва екопарковки «під ключ».

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

ТОВЩИНА СТІНОК ТА РЕБЕР РЕШІТОК

Термін служби газонної решітки безпосередньо залежить від товщини стінок. Від цього показника також залежить можливість росту трави в такий решітці. Бетонні решітки мають товсті стінки 5-6 см. Бетонна поверхня займає 80% площі решітки, тому така бетонна решітка швидко нагрівається на сонці. А розмір чарунки для трави всього лише 4х4х6 см або 5х5х6 см. Трава точно не буде рости в бетонній розпеченій під сонцем «труні» таких розмірів.

У тонких пластикових решіток товщина стінок всього лише 4 мм. Таку решітку при бажанні можна зламати руками. Тому автомобіль вагою 3 тони легко з нею «розправиться» – прикладів по Києву багато. Термін служби такої тонкої решітки обмежений 1-2 роками, виходячи з нашого досвіду. Після цього – суміш бруду та пластмаси і відсутність трави.

Газонна решітка ТТЕ має внутрішні ребра 1,5 см, а зовнішні стінки – 2 см. Розмір чарунок 8х8х6 см. Площа чарунок становить понад 70% від площі решітки. Тому термін експлуатації газонної решітки ТТЕ не обмежений навіть 20-ма роками.

ВАГА РЕШІТКИ

Вага решітки – важливий показник. Чим більше вага, тим більше матеріалу було використано при виробництві решітки, і тим більше навантаження вона витримає. Тому вага впливає як на здатність майданчика, облаштованого решіткою, витримувати навантаження (велику вагу), так і на витрати на будівництво. Чим менше вага, тим більше потрібно робити основу зі щебеня різних фракцїй (від 25 до 50+ см). Однак це правило не стосується бетонної решітки, тому що у них немає системи з’єднання між собою. Тому для того, щоб бетонні решітки лежали стійко, їм необхідний величезний шар щебеню, а також вирівнюючий шар з піску або відсіву. Вага тонких дешевих пластикових решіток близько 600 грам / штука або близько 4 кг / кв.м. Вага газонної решітки ТТЕ близько 8,7 кг, а квадратний метр нашої решітки важить більше 26 кг. Тому при будівництві з газонною решіткою ТТЕ для авто до 3-х тон достатньо лише 3-5 см дренажного шару суміші дрібного щебеня та ґрунту.

СИСТЕМА З'ЄДНАННЯ МІЖ РЕШІТКАМИ

Тонкі пластикові решітки з’єднуються між собою за допомогою замків. Такі решітки не тільки ламаються при експлуатації, а ще й в разі необхідності демонтажу майданчика (для проведення будь-яких робіт) решітки ламаються примусово (інакше через наявність замків конструкцію не розібрати), тому використовувати таку решітку на другий раз вже неможливо.

У бетонних решіток немає замків і немає системи з’єднання. Вони не з’єднуються між собою, а просто укладаються поруч одна з іншою. З цього виходить, що на парковці з бетонних решіток немає розподілу навантаження. Уявіть, яка повинна бути основа, щоб вони не провалилися і не посунулися під вагою авто! Основа в кілька сотень тонн щебеню. І це поки тільки для легкових авто.

Модулі газонної решітки ТТЕ легко з’єднуються між собою за допомогою системи «шип-паз». Це як конструктор ЛЕГО – швидко і без пошкоджень решітки. Тому, якщо раптом вам під парковкою необхідно прокласти труби або кабель – сміливо можете розібрати парковку. Ви зовсім не пошкодите решітку і зможете використовувати її неодноразово.

ТЕХНОЛОГІЯ УКЛАДАННЯ

Всі ми хочемо дихати свіжим повітрям, насолоджуватися зеленою травою у дворі з усіма комахами-метеликами, бачити, як діти чи онуки бігають босоніж по траві. Тому головне призначення решітки – зберегти родючий цінний шар ґрунту з усіма його мікроелементами і мікроорганізмами, не закатати цей ґрунт в асфальт і не ущільнити. А також дозволити опадам природним шляхом потрапляти в ґрунт, щоб не було підтоплень. При цьому створити можливість для парковки автомобіля. З першого погляду начебто все просто. Але це не працює ні з бетонними, ні з тонкими дешевими решітками. І ось чому:

1) Великий шар основи з щебеню. І бетонним, і дешевим тонким пластиковим решіткам потрібен величезний шар основи зі щебеню товщиною не менше 20-25 см, а для парковки під вантажні авто – не менше 40-45 см.

2) Цементно-піщану основа («гарцовка»). Така основа є обов’язковою для бетонних і дешевих тонкостінних решіток в якості вирівнюючого шару завтовшки 5-10 см. Трава не буде рости в цементі. Ми в цьому впевнені. Чи буде дренаж? Теж не буде. В результаті ви отримаєте двір з заритими сотнями тон щебеню, піску і цементу, а через рік ще й пустир з суміші пластмаси і бруду. У нас є численні приклади парковок з таких решіток.

На відміну від інших решіток монтаж газонної решітки ТТЕ досить-таки простий. В деяких випадках її можна укладати прямо на ґрунт. Завдяки Т-подібній основі, а також рівномірному розподілу навантаження поверхня парковки не просідає і решітка не провалюється.

ВАРТІСТЬ БУДІВНИЦТВА ЕКОПАРКОВКИ "ПІД КЛЮЧ"

Висока ціна на решітку ще не означає високу вартість на екопарковку загалом. Вартість будівництва екопарковки потрібно рахувати в комплексі, «під ключ».

Як видно з діаграми, вартість квадратного метра решітки ТТЕ вища, ніж у інших решіток. При цьому, якщо перевести ціну на вагу (а важить 1 квадратний метр з нашої решітки 26,5 кг), то решітка ТТЕ виходить набагато дешевше. А завдяки такій вазі:
решітці ТТЕ не потрібен щебінь, відповідно,
немає витрат на роботи по влаштуванню котловану в 30 см глибиною,
немає великих витрат на доставку матеріалів, вивіз зайвого грунту, витрат на робочу силу і техніку (можна укладати самостійно), при цьому
істотна економія часу.

Ціна на газонну решітку ТТЕ становить до 80% всієї вартості екопарковки. При цьому в результаті вартість екопарковки з газонної решітки ТТЕ менше ніж на 10% вище, ніж вартість квадратоного метра парковки з бетонної або тонкої пластикової решітки.

Але найголовніше – зелена парковка з газонної решітки ТТЕ прослужить і 20, і 30 років, в той час як при використанні тонких або бетонних решіток через рік-два ви захочете їх демонтувати і зробити якісну екопарковку з міцної та надійної газонної решітки ТТЕ. То навіщо викидати гроші? Робіть одразу якісно, і ви не розчаруєтеся.

РЕЗУЛЬТАТ

Якщо у вас в життєвих пріоритетах турбота про своє здоров’я, бажання зберегти природу і екологію вашої оселі та прибудинкової ділянки, якщо ви віддаєте перевагу прохолоді та свіжому повітрю завдяки зеленій траві замість спеки від розпеченого бетону, то будуйте зелені екологічні парковки. А справжня екопарковка – це тільки якісна газонна решітка ТТЕ.

Різницю в решітках можна побачити на об’єктах в Києві. Телефонуйте, ми розповімо, як проїхати.

Доречі, екопарковка з газонної решітки ТТЕ гарна в будь-який час року:
– навесні – аромати свіжості від природи, яка прокинулась,
– влітку – приємна прохолода у дворі,
– восени – відсутність бруду і калюж на парковці,
– взимку – надійне зчеплення для коліс автомобіля.

І завжди – це упорядкована територія, легке обслуговування і надійна конструкція на довгі роки. Замовляйте у тих, хто має досвід та повагу від клієнтів.

- РЕШІТКА ТТЕ ЗАМІСТЬ ОСНОВИ ЗІ ЩЕБЕНЮ ТА БЕТОНУ -

Що ми будуємо і де використовуємо решітку ТТЕ

Екопарковки та міське озеленення

– перехоплюючі парковки
– озеленення дворів
– зупинки та переходи
– велопарковки

Ландшафтний дизайн та проектування

– озеленення та благоустрій територій
– укріплення грунту та схилів
– захист лунок дерев
– ландшафтне проектування

– футбольні міні-поля зі штучним газоном
– футбольні поля з натуральним газоном
– дитячі майданчики
– спортивні майданчики та бігові доріжки

– манежі
– водилки та “діжки"
– відкриті та закриті арени
– загони та левади