Екологи: зміни клімату викликані пошкодженням ґрунту

Зміни клімату не можуть бути зупинені, якщо ми продовжуємо деградувати ґрунт. Про це йдеться в доповіді IPBES.

У ґрунті в три рази більше вуглецю, ніж в атмосфері, але цей вуглець вивільняється в результаті знищення лісів і поганого землеробства. Автори доповіді говорять про те, що це сприяє зміні клімату і ставить під загрозу наші спроби прогодувати населення світу, кількість якого зростає.

Проблеми включають в себе ерозію ґрунтів, ущільнення товщі землі за допомогою машин тощо.

Збиток, що нанесений ґрунту, впливає на клімат двома способами: він затримує зростання рослин, що поглинають вуглець з атмосфери, і вивільняє вуглець ґрунту, раніше збережений хробаками, які приносять листя під землю.

Фахівці IPBES (Міжурядової науково-політичної платформи з біорізноманіття та екосистемних послуг) – група, що вивчає переваги природи для людини.

З’їзд цієї організації, який збирається на цьому тижні, націлений на те, щоб всі уряди світу розуміли необхідність захисту природних систем.

IPBES офіційно опублікує свій звіт у понеділок, 6 травня. Близько 3,2 мільярда людей по всьому світу страждають від деградованих ґрунтів, сказав голова IPBES професор сер Боб Уотсон:

«Це майже половина населення світу. Немає сумнівів в тому, що ми деградуємо ґрунти по всьому світі. Ми втрачаємо з ґрунту органічний вуглець, що підриває продуктивність сільського господарства і сприяє зміні клімату. Нам абсолютно необхідно відновити деградовані ґрунти, які ми отримали від попередніх поколінь. »

Тільки 3% поверхні планети придатне для орного виробництва, і 75 мільярдів тонн родючого ґрунту щорічно втрачається через деградацію земель; ґрунт формується зі швидкістю 1 см за 300 років.

Оригінал: https://socportal.info/2019/04/29/ekologi_izmenenie_klimata_vyzvano_povrezhdeniem_pochvy.html